Z pewnością kompletowanie wyprawki dla przyszłej mamy jest wyjątkowo miłym zadaniem jakie mus zrealizować jeszcze przed narodzinami maluszka. Konieczne jest kupienie w pierwszej kolejności tych produktów, bez których nie da się skutecznie opiekować dzieckiem.

Do czego służy pieluszka bambusowa?

pieluchy bambusowe cenaDzieci potrzebują sporo rzeczy do ubrania, przykrycia, noszenia czy karmienia, dlatego też wyprawka jest najczęściej długą listą do zrealizowania. Na pierwszych miejscach są ubranka, wózek i łóżeczko, ale zaraz na kolejnych przeróżne okrycia, pieluszki czy rożki. Przeważnie każda mama kupuje pieluszki tetrowe, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Można je wykorzystywać do wycierania buzi po posiłku, rączek czy stosować jako  alternatywny śliniaczek. Jednak w sprzedaży znajdziemy także inne rodzaje pieluszek, które także zasługują na uwagę. Są to pieluchy flanelowe czy pieluchy bambusowe cena ich jest znacznie wyższa od pozostałych. Przede wszystkim różnią się one jakością i wytrzymałością. Bambus ma bardzo mocne włókna, dzięki czemu pomimo dość niewielkiej gramatury, pielucha jest odporna na rozdarcia i przetarcia. To co wyróżnia pieluszki bambusowe od innych, to fakt, że posiadają one właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne oraz posiadają naturalne filtry przeciwsłoneczne, zatem idealnie się sprawdzą jako lekkie okrycie do wózka w słoneczne dni. Pieluszka bambusowa ma standardowy rozmiar i jest bardzo delikatna w dotyku, nawet po wielu praniach w temperaturze 40 stopni.

Chcąc kupić pieluszkę bambusową warto zwracać uwagę na to, czy jest ona oryginalna, ponieważ na rynku znajdziemy sporo znacznie tańszych podróbek. Oryginalna pielucha bambusowa kosztuje około pięćdziesięciu złotych i posiada certyfikat potwierdzający jakość.

Kategorie: Dla dziecka