Zastanawiasz się co podarować swojemu bratankowi czy siostrzenicy? Maluszek na pewno ucieszy się z miękkiej przytulanki. Upewnij się tylko, czy jest ona już odpowiednia do jego wieku. Jeśli jednak nawet nie, to z pewnością dziecko chętnie pobawi się maskotką, gdy troszkę podrośnie. Na początku może ją na przykład obserwować z nieco większej odległości, jeśli rodzice uznają, że ich pociecha jest za mała.

Dlaczego warto mieć misia pluszowego?

miękkie misie pluszoweKażdy chyba ma jakąś maskotkę zabawkę albo kocyk, do których w dzieciństwie był przywiązany. Nie musi to być nic wielkiego. Pewnie jednak pamiętasz swoje miękkie misie pluszowe czy ulubioną lalkę. Po latach nie wiadomo, co się z nimi stało. Może rodzice pozbyli się już staroci, a może Twój miś leży gdzieś dalej na strychu. Niektórzy mają swoje maskotki cały czas ze sobą, nawet gdy wyjeżdżają na studia, to trzymają ukochanego pluszaka w szafie, bo przypomina im o domu. Warto dać nowym maleństwom takie wspomnienia, jak sami mamy z dzieciństwa. Pluszaki towarzyszyły nam podczas najważniejszych wyzwań dzieciństwa. Wspierały swoją obecnością podczas pierwszych, przedszkolnych miłości. Pomagały, gdy pokłóciliśmy się z przyjaciółkami o to, która ma gdzie usiąść przy stoliku. Można było się przytulić, gdy w nocy przyśnił się jakiś zły sen. Pluszaki były naprawdę ważną częścią życia. Nam ciężko sobie wyobrazić, że miałoby nie być tych naszych małych zabawek.

Nie musieliśmy mieć dziesięciu zestawów klocków, bo jeden miś wystarczał za wszystkie klocki świata. Oczywiście, zawsze miło było coś dostać, ale miś to był przyjaciel. Wysłuchał tylu zwierzeń, że ciężko sobie wyobrazić. Dzielnie strzegł sekretów. Warto więc zadbać, aby takiego pluszaka miało także kolejne pokolenie dzieciaków. To żaden wstyd!

Kategorie: Handel