Mężczyzna może mieć cztery pary butów, po jednej parze na każdą porę roku. Natomiast kobieta, musi mieć przynajmniej po kilka na wiosnę, lato, jesień i zimę. Do tego jeszcze dochodzą buty na specjalne okazje jak wesele czy wakacje.

Melisy na koturnach są w modzie

meliski na koturnieZawodowe zakupoholiczki kupują nawet po kilka par miesięcznie, bo chcą podążać za modą i mieć wszystkie nowe modele. Kobiety nie muszą nawet chodzić w tych butach, ale ważne żeby znalazły się w ich kolekcji. Nie każdy but będzie pasował do różowej koktajlowej  sukienki, czy wąskich, białych rurek. Szpilki, są już klasyką w damskim obuwiu dlatego przynajmniej jedną ich parę trzeba mieć. Wygodne do codziennego chodzenia balerinki, to chyba buty wynalezione przez kobiety dla kobiet, bo są niesamowicie komfortowe i praktyczne, a ich różnorodne modele sprawdzą się niemal przy każdej stylizacji. Meliski na koturnie to nowość wśród butów. Są wykonane z miękkiej i pachnącej gumy, która się idealnie dopasowuje do stopy i nie uciska. Buty na koturnie są alternatywą dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą chodzić na szpilkach, bo koturny są stabilniejsze i dlatego część pań wybiera właśnie ten model obuwia. Podeszwa może być różnej wysokości, najpopularniejsze mają osiem centymetrów pod pięta i jeden centymetr pod palcami. Dzięki takiej wysokości, niskie panie dodają sobie brakujących centymetrów. Tworzywo z jakiego są wykonane meliski, jest hipoalergiczne i bezpieczne dla naszej skóry dlatego można jej zakładać na stopę bez rajstop czy skarpetek stopek. 

W sklepach mamy tak duży wybór obuwia, że każda kobieta znajdzie model stworzony dla siebie, który będzie modny i wygodny. Buty na koturnie niezmiennie królują na naszych nogach już od ponad trzech dekad dlatego warto mieć, choć jedna ich parę.