W chwili obecnej coraz częściej spotykane są relacje między dwoma osobami pochodzącymi z odmiennych krajów. Parze decydującej się na wesele międzynarodowe towarzyszy wiele pytań i wątpliwości w jaki sposób powinien wyglądać ślub jak i przyjęcie weselne. Organizacja uroczystości może okazać się bardziej skomplikowana niż tradycyjnego wesela. 

Wesele łączące odmienne nacje

wesele międzynarodoweGdy przyszli małżonkowie postanawiają wziąć ślub muszą odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, gdzie ta uroczystość się odbędzie. Jeśli decydują się na lokalizacje zaślubin jak i uroczystości weselnej tylko w jednym kraju, powinni stworzyć komfortowe warunki dla rodzin oraz znajomych przybywających z innego państwa. W przypadku, gdy przyszli nowożeńcy mają obszerną listę gości warto zaplanować taką uroczystość z dużym wyprzedzeniem. Pozwoli to osobą zza granicy na zadbanie o transport i zaplanowanie innych kwestii dotyczących przyjazdu. Coraz powszechniejszym staje się tworzenie strony internetowej, gdzie umieszczane są dokładne informacje odnośnie lokalizacji, czasie i ewentualnym noclegu związanymi z uroczystością. Pozwala ona też na komunikację młodej pary z osobami, które znajdują się w znaczniej odległości. Na takiej stronie można umieścić internetowe potwierdzenie przybycia gości i stworzyć listę prezentów. Podczas samej ceremonii zaślubin warto zadbać o takiego księdza, który włada dwoma językami, by zarówno goście jak i młoda para mogła uczestniczyć  i zrozumieć jej przebieg. Kolejnym aspektem jest zatroszczenie się o odpowiednią oprawę tradycyjną i kulturalną. Gdy ślub dokonuje się między osobami z dwóch totalnie odmiennych kulturowo nacji, warto stworzyć warunki, które pozwolą wszystkim czuć się swobodnie i przyjemnie. Racjonalnym wydaje się dołączyć do programu przyjęcia tradycje z dwóch krajów, by wesele międzynarodowe mogło sprawić radość wszystkim osobom w nim uczestniczących. Istotnym jest uwzględnienie odmiennych gustów kulinarnych, dlatego też odpowiednim jest włączenie do menu weselnego potraw uniwersalnych. Dobór muzyki jak i odpowiednie usadowienie gości podczas przyjęcia są też istotnymi aspektami o które należy zadbać by stworzyć niepowtarzalną i zadowalającą atmosferę.

Wesele międzynarodowe to uroczystość, która niesie za sobą wiele wyzwań w okresie przygotowawczym jak i podczas jego trwania. Jednak różnorodność i bogactwo które ofiaruje odmienność tradycji i kultury stosowane przez nowożeńców podczas wesela może wynagrodzić trudy organizacyjne i zostań na długo zapamiętane przez uczestników ceremonii.