Setki lat temu wiercenie studni oznaczało kopanie głęboko w ziemi łopatami i wiadrami, aż do dotarcia do wód gruntowych. Obecnie istnieje wiele technik i metod, które mogą zastosować wykonawcy wiercenia, aby zapewnić właścicielom domów niezawodne źródło wody przez wiele lat. Nic dziwnego, że wiercenie studni wodnych to starożytne przedsięwzięcie.

Odwierty pod studnie głębinowe to poważne przedsięwzięcie

odwierty pod studnie głębinowe wrocławOkoło 8000 lat temu pierwsze studnie zostały ręcznie wykopane, aby zapewnić bezpieczne, czyste i niezawodne źródło wody dla najwcześniejszych cywilizacji. Nasze zapotrzebowanie na wodę nie uległo zmianie, ale technologia wiercenia studni przeszła długą drogę. W niektórych częściach świata ręczne kopanie studni wodnej jest nadal najtańszym i najbardziej praktycznym sposobem na poprawę dostępności wody, szczególnie w przypadku studni jednorazowych. Jednak w przypadku wykonawców i grup, które chcą w dłuższej perspektywie prowadzić odwierty pod studnie głębinowe wrocław jest atrakcyjną lokalizacją, wiercenie mechaniczne może zaoferować szybszą, bardziej wydajną opcję. Przy wyborze sprzętu do wiercenia studni należy pamiętać o dwóch kwestiach: 1) Metoda musi być zgodna z geologią. 2) koszty, zarówno krótko-, jak i długoterminowe. W przypadku jednej studni techniki ręczne mogą nie kosztować dużo, ale czy metody ręcznego wiercenia mogą poradzić sobie z warunkami glebowymi na terenie? A jak wygląda całkowity koszt kopania wielu odwiertów? Z drugiej strony, mechaniczne opcje wiercenia studni mogą być w stanie szybko ukończyć zadanie, ale mogą nie mieścić się w budżecie na operację, która obejmuje tylko kilka odwiertów rocznie.

Aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń  powierzchniowych do źródła wody na dnie studni, należy zainstalować filtry. Filtry te zapobiegają również wciąganiu większych cząstek do pompy wodnej. Po zakończeniu wiercenia na dole obudowy studni umieszczany jest ekran. Żwir, naturalne medium filtracyjne, jest również stosowane na dnie studni.

 

Kategorie: Budownictwo