Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem, konieczne staje się dobranie mebli, które nie będą duże i nie będą zabierały jakże potrzebnej powierzchni. W małym mieszkaniu walczy się o każdy metr i praktycznie wszystko musi być dobrane co do centymetra. Wybranie odpowiedniej sofy, stanowi niemały problem.

Jak wybrać małą sofę?

małe sofyNiewielkim mieszkaniem, a właściwie jego powierzchnią – ciężko zarządzać. Jak wiadomo, miejsce do spania jest jednym z najważniejszych w domu. Małe sofy to wręcz idealne rozwiązanie, w przypadku posiadania małego mieszkania. Co oczywiste, nie zajmują dużo miejsca i mają różne rozmiary. Jednak najważniejszą zaletą takich mebli powinny być komfort i wygoda. Do wyboru mamy wiele rodzajów materaców, zarówno piankowych jak i sprężynowych. Jest to jednak kwestia preferencji, indywidualna dla każdego. Sofy z reguły ustawia się pod ścianą, dlatego ważne żeby nie były wysokie po złożeniu. Szukając małej sofy w internecie, warto zwrócić uwagę na tapicerki, gdyż ich wybór jest naprawdę wielki i łatwo przeoczyć, akurat tą, trafiająca w nasz gust. Dostępnych jest wiele modeli, zarówno tych nawiązujących do klasyki, jak i tych nowoczesnych – designerskich, których wzornictwo zahacza o abstrakcyjne kształty. Ceny małych sof są bardzo zróżnicowane i zależą głównie od producenta oraz materiałów z jakich zostały wykonane. Jednak w każdym przypadku, powinniśmy się zamknąć w tysiącu lub wyjść poza niego tylko nieznacznie. Małe mieszkania wymagają specjalnych rozwiązań i zamiast wielkiego tapczanu, warto zdecydować się na sofę.

Wielkim plusem małych sof, jest to, że pasują do każdego mieszkania i praktycznie każdy z nas posiada taki mebel, niezależnie od metrażu. Indywidualną kwestią staje się dobór materiału z jakiej jest zrobiona, a także tego w jakim stylu będzie.