Urządzając nasz nowy, świeżo wybudowany dom lub dopiero co odebrane mieszkanie, każdy z nas w końcu dochodzi do momentu wyboru odpowiedniego oświetlenia. Rynek oferuje nam tysiące rodzajów żyrandoli w różnym stylu, dużych, klimatycznych stojących lamp czy też małych pożytecznych lampek.

Żyrandol czy lampa?

lampa przemysłowaŻyrandole, wiadomo w każdym pomieszczeniu musi się znaleźć jeden przedstawiciel. Chociaż… Niekoniecznie! Możemy zastosować, przede wszystkim gdy urządzamy dany pokój w stylu nowoczesnym – ledowe oświetlenie. Wystarczy przeciągnąć kabel z diodami ledowymi tuż pod sufitem, robiąc z niego tym samym obramowanie. Musimy wtedy pamiętać o zastosowaniu najsilniejszych ledów – ponieważ w przeciwnym razie światło może być za słabe. Do stylu skandynawskiego pasować będą duże lampy sufitowe zrobione z tkanin, bądź też lampy sufitowe ażurowe – ostatnio powstały na przykład ażurowe lampy miedziane. Jeżeli decydujemy się natomiast, na styl bardziej podniosły jak barokowy, rokoko czy Ludwik musimy zainwestować w lampy bogato zdobione, kryształowe. W takim przypadku nawet bez względu na wielkość pomieszczenia możemy sobie pozwolić na ogromny żyrandol. Do surowego stylu loftowego, z cegłą z rozbiórki i prawdziwym betonem na ścianach świetnie będzie komponować się lampa przemysłowa. W takim wnętrzu dobrze będą również wyglądać wszelkiego rodzaju lampy wiszące druciane. W zależności od wielkości pomieszczenia mamy do wyboru modele duże lub małe.

Pamiętajmy, iż lampy i żyrandole zawsze dobieramy do naszego gotowego pomieszczenia i panującego w nim stylu. Nigdy nie powinniśmy robić tego na odwrót. Wyjątkiem może stanowić sytuacja, gdy znajdujemy, dostajemy, czy też dziedziczymy lampę lub żyrandol szczególny, taki który ma dla nasz duże znaczenia, czy to sentymentalne, czy też pamiątkowe.

Kategorie: Budownictwo