Zapewnienie bezpieczeństwa jest priorytetem każdego właściciela domu lub lokalu użyteczności publicznej. Zwykle skupiamy się na zagrożeniach występujących w związku z działaniem sił natury, takich jak występowanie pożarów czy, w niektórych regionach, zalanie wodą.

Rodzaje krat rolowanych

kratyWiększość osób nie stosuje w swoich domach żadnych środków ochrony antywłamaniowej, tłumacząc sobie, że mieszka w spokojnej dzielnicy i nigdy nie doszło do żadnego włamania w sąsiedztwie. Co jednak powiedzą te osoby, kiedy ktoś włamie się do ich domów? Dlatego zawsze lepiej się zabezpieczyć przed potencjalnymi zagrożeniami. Jednym z najtańszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów ochrony przed włamaniem jest krata rolowana w oknie i w drzwiach. Kraty rolowane stosuje się powszechnie w sklepach i centrach handlowych, dla zabezpieczenia towarów w godzinach zamknięcia lokalu. Perforacja w kracie ma wymiary nawet do 50mm x 40mm, co oznacza, że przepuszcza ona światło i zapewnia wentylację pomieszczeń niemal taką samą, jak przy otwartych oknach i drzwiach. Dzięki temu, możemy zostawić opuszczone kraty w oknach na cały dzień, zapewniając sobie maksimum bezpieczeństwa, bez ponoszenia żadnych negatywnych skutków. Kraty z mniejszą perforacją mogą zapewnić dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym, w upalne letnie dni. Kraty rolowane wykonuje się z lekkiego aluminium ciągnionego, wytrzymałej stali nierdzewnej, lub super lekkiego poliwęglanu, który zyskuje dużą popularność dzięki swojej niezwykłej estetyce.

Większość producentów krat rolowanych oferuje wybór krat w dowolnym kolorze z palety RAL. Jako dodatkowe wyposażenie, możemy wybrać hamulec, lub fotokomórkę, które zatrzymają opuszczającą się kratę, gdy ta trafi na jakąś przeszkodę, zapobiegając uszkodzeniu silnika.

Więcej na: https://fortaxa.pl/