Poszukując wysokiej jakości wyposażenia do magazynów, powinniśmy zwracać uwagę jedynie na asortyment pochodzący od sprawdzonych, renomowanych firm. Tylko wówczas zyskamy pewność, iż zamówione pojemniki magazynowe czy inne konstrukcje spełnią wszystkie nasze oczekiwania i to pod każdym względem.

Czym powinien charakteryzować się kontener siatkowy?

kontenery siatkoweW wielu magazynach podstawową konstrukcją wykorzystywaną do przechowywania towarów jest kontener siatkowy. Czym powinien się on jednak odznaczać, aby dobrze spełniać swoją rolę? Po pierwsze, bardzo ważny jest materiał zastosowany do jego produkcji. Oczywiście zazwyczaj jest to drut stalowy, jednak ważna jest jego jakość – to jest na przykład jego wykończenie. Najlepiej jest zdecydować się na kontenery siatkowe wykonane z drutu ocynkowanego ogniowo lub malowanego proszkowo, gdyż są to konstrukcje odporne na wszystkie czynniki środowiskowe, także na korozję. Dzięki temu jeżeli takie kontenery nie będą trzymane jedynie w magazynie, ale też będą transportowane na zewnątrz – nie pojawi się na nich rdza i zawsze będą wyglądać estetycznie. Równocześnie takie zabezpieczenie poprzez cynkowanie czy malowanie sprawia, że kontenery siatkowe stają się odporne na negatywne działanie promieniowania UV, jak i na zmienność temperatur, a także na agresywne substancje chemiczne. Można je zatem stosować w naprawdę różnorodnych warunkach.

Pojemniki tego typu producenci oferują w dwóch wersjach, w wersji stacjonarnej – czyli na nóżkach – oraz w wersji mobilnej – na kółkach. Wybieramy to rozwiązanie, które z pewnością lepiej sprawdzi się w naszym przypadku. W większości sytuacji lepiej zdecydować się na pojemniki mobilne, ponieważ nie będziemy mieli najmniejszego problemu z ich przenoszeniem w razie potrzeby.