Klimatyzowane pomieszczenie biurowe wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także na bilans ciepła w budynku. Latem cieszymy się przyjemnym chłodem, natomiast zimą możemy się dzięki niej ogrzać. Zazwyczaj firmy, które zajmują się montażem klimatyzacji w biurowcu, są odpowiedzialne także za jej czyszczenie oraz konserwację.

Zakres profesjonalnego serwisu klimatyzacji w warszawskich biurach

profesjonalny serwis klimatyzacji biurowej w WarszawieJednak zdarza się, że właściciele firm szukają jedynie odpowiedniego usługodawcy do serwisowania przewodów wentylacyjnych. Doświadczony, profesjonalny serwis klimatyzacji biurowej w Warszawie oferują serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. W zakres prac serwisowych wchodzi czyszczenie filtrów, także skraplacza i parownika, a także ich odgrzybianie. Dodatkowo mierzy się wydajność chłodniczą oraz sprawność elektryczną urządzeń. Ważne jest także sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego i uzupełnienie go jeśli zdarzy się niedobór. Po wykonanej pracy serwisant sprawdza poprawność temperatury i ciśnienia w klimatyzatorze. Niektóre z firm proponują swoim klientom podpisanie umowy serwisowej. Daje to możliwość regularnych, okresowych przeglądów, szybką interwencję po zgłoszeniu, dostępność pracowników przez całą dobę oraz atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Jeśli klient chce się jedynie poradzić co do użytkowania urządzeń, może także uzyskać pomoc telefoniczną.

Właściciele firm dbając o komfort swoich pracowników, decydują się na założenie klimatyzatorów w pomieszczeniach biurowych. Oprócz wygody pracy gwarantują one stały dopływ czystego powietrza do pomieszczeń pracowniczych. Dla swojej wygody wybierają zazwyczaj przedsiębiorców, którzy są producentami lub dystrybutorami urządzeń do klimatyzacji oraz zajmują się ich montażem, czyszczeniem i konserwacją.