Od pewnego czasu patrzymy na beton bardzo przychylnym okiem. Przestał się on kojarzyć z pewnego rodzaju zacofaniem i blokowiskami z tzw. wielkiej płyty. Moda na beton powraca dzięki projektantom, którzy nadają mu nowe formy i zastosowania oraz dzięki producentom pracującym nad poprawą jego właściwości. Dzięki temu możemy się cieszyć efektownymi posadzkami z betonu.

Modne podłogi z betonu

betonowa posadzka w domuBeton na posadzkach istnieje już od wielu lat lecz nigdy nie opanował mieszkań, domów i luksusowych wnętrz. Obecnie dzięki wprowadzeniu nowych domieszek oraz intensywnej obróbce mechanicznej można uzyskać imponujące efekty wizualne. Ale nowoczesna betonowa posadzka w domu to nie tylko walory estetyczne to również ogromna wytrzymałość na urazy i obciążenia mechaniczne. Posadzki z betonu architektonicznego po odpowiednim zaimpregnowaniu stają się wodoodporne. Aby dopasować kolor posadzki do kompletnej aranżacji wnętrza można ją zabarwić na dowolny kolor. Do nadania kolorów używa się specjalnych pigmentów i materiałów krzemionkowych. Ważną sprawą z punktu widzenia estetyki jest brak spoin na podłodze przez co uzyskujemy jednolitą powierzchnię. Dodatki stosowane w mieszankach pozwalają na otrzymanie koloru i faktury naturalnego kamienia przy właściwościach wytrzymałościowych przewyższających materiał naturalny. Nie wspominając o kilkukrotnie niższej cenie. Posadzki betonowe poddaje się obróbce mechanicznej poprzez szlifowanie i polerowanie. Skala wykonania tych zabiegów determinuje efekt od matowego do lustrzanego odbicia. Podłogi betonowe wbrew pozorom nie są cięższe niż wykonane z innych znanych materiałów.

Najnowszy trend to posadzki wykonane z mieszanki cementu z kauczukiem. Otrzymujemy w ten sposób tzw. mikrobeton o bardzo przydatnych właściwościach. Wystarczy warstwa o 3 mm grubości by zapewnić bardzo mocną i całkowicie wodoodporną posadzkę. Materiał ten świetnie przylega samoistnie do pokrywanej powierzchni. Jest odporny na promieniowanie UV.

Kategorie: Budownictwo