Każde dziecko musi mieć swoje miejsce do spania, nawet jeżeli nie posiada swojego pokoju. Pierwsze łóżeczko musi być ze szczebelkami, żeby maluch nie wypadł z niego podczas snu. Możemy je kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci.

Wymiar łóżeczek dla niemowlaków

białe łóżeczka dla niemowlątNowo narodzone dzieci większość swojego życia przesypiają w pozycji na plecach, dlatego niezbędne jest dla nich łóżeczko. Na rynku znajdziemy wiele modeli, lecz tylko te z pionowymi zabezpieczeniami w postaci szczebelków będą właściwe. Białe łóżeczka dla niemowląt są najczęściej wybierane przez rodziców, bo w razie zmiany zdania, łatwo je przemalować na inny kolor. Wysokość takiego łóżeczka sięga około stu dwudziestu centymetrów i ma regulowany poziom dna. Dzieci do około piątego, szóstego miesiąca życia tylko leżą, więc można ustawić dno na wyższym poziomie, a kiedy zaczyna siadać i wstawać, dno trzeba maksymalnie obniżyć. Niektóre modele łóżeczek dla niemowląt, posiadają wyjmowane szczebelki, dzięki którym dziecko może dłużej w nim spać, bo będzie samodzielnie do niego wchodzić i z niego wychodzić. Możemy też kupić łóżeczko z dodatkową szufladą znajdującą się pod dnem. Jest ona na całej długości i szerokości łóżeczka, więc sporo rzeczy się do niej zmieści. Najczęściej służy jako miejsce do przechowywania pościeli, lub dziecięcych zabawek. Kupując łóżeczko, musimy wiedzieć, że dostaniemy je w formie pojedynczych elementów wymagających samodzielnego złożenia. Choć nie jest to skomplikowane, bo mamy dołączoną instrukcję.

Zakup łóżeczka rodzice najczęściej dostosowują pod płeć dziecka, dlatego dla dziewczynek wybierają różowe, a dla chłopca niebieskie. Jednak białe i szare, będzie uniwersalne i będzie odpowiadać obu płciom. Ceny łóżeczek zaczynają się już od stu pięćdziesięciu złotych.

 

Kategorie: Dla dziecka