Wypoczynek z dziećmi nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby najmłodsi zapomnieli o tym, czym jest nuda i zainteresowali się miejscem, w które zostały zabrane, warto odpowiednio się do wycieczki przygotować. Jeśli kierunkiem Waszej eskapady jest Lublin, nie ma się co obawiać – tutaj każdy znajdzie coś interesującego.

Lubelskie atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci LublinStolica województwa lubelskiego to miejsce zarówno wielu zabytków historycznych, jak i wydarzeń kulturalnych. Nawet jeśli wybieracie się tutaj tylko na weekend, warto poznać to urokliwe miejsce na mapie Polski. Wybierając się na urlop z pociechami, ważnym jest, aby w miejscu docelowym znalazły się liczne atrakcje dla dzieci Lublin obfituje w wiele ciekawych miejsc. Jedną z nich jest Lubelska Trasa Podziemna, która przebiega pod zabudową Starego Miasta. Do przejścia mamy tam 300 metrów, podczas których dowiadujemy się o ciekawostkach z historii miasta oraz o licznych legendach na jego temat. Kolejną atrakcję, którą trzeba zaliczyć w podróży z dzieckiem, jest przejażdżka autobusem Gutek i trolejbusem Ziutek. Oba przejazdy przeniosą nas do lat 70-tych i pozwolą zobaczyć ważne punkty na mapie miasta. Na liście obowiązkowych do zwiedzenia miejsc nie może zabraknąć Teatru Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, w którym uczestniczyć można w spektaklu, wykorzystującym klasyczne lalki i pacynki. Nie należy pomijać także Rezerwatu Dzikich Dzieci, który z pewnością skradnie serce maluchów.

Planując wypoczynek z dziećmi, warto poświęcić chwilę czasu na zorganizowanie i zaplanowanie atrakcji w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni. Lublin jest niewątpliwie bardzo ciekawym kierunkiem podróży, a jego historię warto przedstawić zwłaszcza najmłodszym. Ciekawe legendy i zwiedzanie podziemi na pewno zadowoli niejednego malucha ciekawego świata.

Kategorie: Turystyka