Skutery inwalidzkie to dość drogi sprzęt. Nie każdego niepełnosprawnego stać na niego, szczególnie, że ceny najnowszych modeli dochodzą nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest kupno używanego sprzętu.

Ile kosztują używane skutery elektryczne?

używany skuter elektryczny - cenaSkutery elektryczne dla inwalidów to profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny większości z nich. Stanowi alternatywę dla kul oraz klasycznych wózków inwalidzkich. Mają one napęd elektryczny, jaki pochodzi z akumulatorów, których moc wystarcza średnio na pięć godzin nieprzerwanej jazdy. Są wyposażone zarówno w przednie, jak i tylne lampy, dzięki którym możliwe jest jeżdżenie po zmroku. Wyposażenie skutera obejmuje również przedni kosz na zakupy oraz umiejscowioną z tyłu pojemną torbę. Używane skutery elektryczne to zakup jakiego nie należy się bać. Szczególnie kupując w renomowanych sklepach, zajmujących się tą działalnością. Jeżeli wybieramy używany skuter elektryczny – cena jest znacznie niższa, a jakość pozostaje bez zmian. Często można też nabyć wózek, który wymaga jedynie kosmetycznych działań mechanika jak wymiana opon, czy kupno nowego akumulatora. Ceny używanych skuterów zależą jednak od wielu czynników. Oczywistym jest fakt, że za model który kosztuje kilka tysięcy nie zapłacimy kilkuset złotych, ale powiedzmy połowę kwoty, jaką zapłacilibyśmy za nowy egzemplarz. Wiele sklepów internetowych oraz komisów proponuje sprzęt używany, ale w tak dobrym stanie iż bez trudu można byłoby go pomylić z tym prosto z salonu.

Używane skutery inwalidzkie, konkurują z nowymi przede wszystkim ceną. Niejednokrotnie zdarza nam się trafić świetną okazję, bo ktoś zdecydował się sprzedać swój stary skuter ze względu na zmianę zamieszkania czy tez częściowe wyzdrowienie.

 

Kategorie: Motoryzacja