Akwarystyka staję się coraz powszechniejszym hobby. Coraz więcej ludzi pragnie mieć swój mały wodny świat na komodzie. Często jednak nie spodziewamy się, że posiadanie akwarium nie jest prostym zajęciem i musimy zadbać o wiele bardzo ważnych szczegółów i zapewnić rybką odpowiednie warunki do życia np zastosowanie  filtra.  

Jaki filtr wybrać?

filtr węglowyObecnie na rynku, możemy spotkać wiele różnych filtrów które mają zapewnić odpowiednią czystość wody w akwarium. Moim zdaniem najlepszy jest filtr węglowy. Jego warstwa filtrująca jest na tyle gęsta, że woda bardzo szybko się klaruje i możemy podziwiać akwarium w pełnej okazałości. Głównym składnikiem takiego filtra jest węgiel aktywny. Zastosowanie takiego filtra według mnie jest konieczne, ponieważ usuwa on wszystkie substancje chemiczne które powstały w wyniku naturalnych procesów życia akwarium. Neutralizuje również środki zastosowane w celu pielęgnacji roślinności. Najważniejszą funkcją jednak jest utrzymanie odpowiedniego odczyny ph wody. Filtr węglowy działa na zasadzie absorpcji, czyli pochłaniania. Struktura węgla jest bardzo porowata dzięki czemu wchłania wszystkie szkodliwe składniki opisane wyżej. Węgiel aktywny zastosowany w takim filtrze wyłapuje najmniejsze zanieczyszczenia i sprawia, że woda jest uwolniona od wszelkich zapachów np spowodowanych metabolizmem ryb i roślin akwariowych. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie takiego filtra, ponieważ zużyta warstwa filtracyjna może odwrócić proces filtrowania. 

Zachęcam wszystkich do korzystania właśnie z takiego filtra, jeśli chcemy aby nasze rybki były zdrowe i rozwijały i rozmnażały się w doskonale przygotowanych do tego warunkach. Filtr węglowy jest bardzo tani, a spełnia swoje zadania najlepiej ze wszystkich innych dostępnych na rynku.