W dzisiejszym kształcie prawnym w Polsce możemy mówić o istnieniu trzech sektorów budujących całą działalność gospodarczo – społeczną. Obok sektora publicznego (administracja rządowa oraz samorządowa) oraz sektora pozarządowego (organizacje pozarządowe – fundacje i stowarzyszenia), istnieje jeszcze trzeci sektor – prywatny. Ostatni z nich tworzą prywatni przedsiębiorcy.

Rejestrujemy spółkę kapitałową we Wrocławiu

rejestracja spółek wrocławCelem prowadzenia działalności gospodarczej można działać na dwa sposoby. Po pierwsze, jako osoba fizyczna prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą (rejestracja w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, CEiDG). Ponadto, można również stworzyć zupełnie nowy podmiot prawny – spółkę (osoba prawna). Wówczas rejestracja odbywa się za pośrednictwem Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Wiele przedsiębiorców decyduje się obecnie właśnie na taką formę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jednak często cała procedura rejestracyjna w KRS stwarza wiele trudności. Rejestracja spółek Wrocław – gdzie można zatem zarejestrować spółkę? Najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z porady prawnej udzielonej przez profesjonalistę, najczęściej radcę prawnego bądź adwokata, prowadzącego własną kancelarię prawną.

Procedura rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym jest dość trudna i żmudna. Dla osoby, która dotychczas nie miała jakiegokolwiek kontaktu z tą procedurą, może stanowić to spore wyzwanie. W związku z powyższym, najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tej sytuacji skorzystanie z porady specjalisty. Na terenie Wrocławia (województwo dolnośląskie) działa bowiem wiele kancelarii prawnych specjalizujących się właśnie w tej materii (szeroko rozumiane prawo gospodarcze publiczne oraz prywatne).