Kosmetyka samochodu jest równie ważna jak dbanie o działanie jego wszystkich podzespołów i mechanizmów pod maską. Zadbana karoseria samochodu sprawi, że pojazd ten będzie zadowalał swoim wyglądem właściciela czy użytkownika pojazdu, a także nie obniży jego ceny rynkowej. Jeżeli jednak naszemu pojazdowi przydałoby się odnowienie, można wykonać specjalny zabieg korekty lakieru.

Korekta lakieru samochodu krok po kroku

korekta lakieru krakówNa terenie Krakowa znajdują się specjalne salony specjalizujące się w kosmetyce auta. Można do nich odprowadzić swój pojazd w celu odświeżenia jego wyglądu. Szczególnie jest to zalecane, kiedy nasze auto posiada dużo rys, albo wtedy kiedy planujemy wystawienie naszego pojazdu na sprzedaż. Pierwszym etapem korekty jest pozbawienie go wszelkiego brudu i pyłu. W tym celu auto zostaje dokładnie umyte, a także wyglinkowane. Na karoserii nie mogą postać żadne drobinki. Następnie mierzy się grubość lakieru samochodowego. Dzięki temu można określić, ile warstw lakieru da najlepszy rezultat. Jeżeli auto posiada wiele rys, zmierzeniu ulegnie każdy z elementów samochodu, a następnie rysy zostaną osobno przykryte lakierem i specjalnym woskiem. Następnie na auto zostaje nałożony lakier. Jeżeli myślimy o wykonaniu takiego zabiegu jak korekta lakieru Kraków posiada szeroka bazę firm, które specjalizują się w lakierowaniu auta. Wybierając najlepszy salon, warto porównać ceny z różnych zakładów, ale także kierować się opiniami innych klientów salonu. Dobre referencje powinny wiele móc powiedzieć nam o spodziewanej jakości usług salonu.

Korekta lakieru w samochodzie to zabieg zalecany nie tylko użytkownikom aut, które kiedyś spotkała stłuczka, ale także wszystkim tym, którzy chcą dbać o wygląd pojazdu przez cały czas trwania ich użytkowania. Istnieje duża liczba salonów, gdzie możemy wykonać taki zabieg, warto kierować się referencjami innych klientów czy opiniami w internecie.

Kategorie: Motoryzacja