Kilka lat temu kupiłem swoje pierwsze auto. Po kilku miesiącach stwierdziłem, że aby zaoszczędzić pieniądze na benzynie zainstaluje sobie w samochodzie instalację LPG. Jeździłem głównie po mieście, trasy nie były długie, więc takie rozwiązanie wydawało się dla mnie idealne. Od kilku dni zauważyłem jednak, że samochód co jakiś czas „dławi się” i gaśnie na niskich obrotach.

Potrzebowałem wyczyścić wtryskiwacze LPG

Czyszczenie wtryskiwaczy LPGBardzo mnie to zaniepokoiło. W pierwszy wolny dzień udałem się do pobliskiego mechanika aby doradził mi i pomógł rozwiązać ten problem. W warsztacie opowiedziałem z grubsza mój problem. Pracujący tam pracownik stwierdził, że to może być wina instalacji LPG, ale ciężko bez dokładnych oględzin stwierdzić co dokładnie jest tego przyczyną. Mechanicy zabrali się więc do pracy aby znaleźć element, który jest winowajcą tego całego zamieszania i problemów. Po kilkudziesięciu minutach udało się zlokalizować problem. Okazało się, że niezbędne będzie czyszczenie wtryskiwaczy LPG. Były już bardzo ubrudzone, przez co nie podawały odpowiednio dawki gazu do komory spalania a to powodowało nierówną pracę silnika i jego nieregularne gaśnięcie. Zapytałem się jakie będą koszty takiego czyszczenia i jak długo auto będzie uziemione w warsztacie. Mechanik uspokoił mnie, że samo czyszczenie jest procesem dość prostym i szybkim i mój samochód powinien być gotowy do odbioru za 2-3 dni.

Po upływie dwóch dni dostałem telefon z warsztatu, że mój samochód jest gotowy do odbioru. Czym prędzej wybrałem się do ich siedziby, ponieważ dla mnie życie bez samochodu jest bardzo trudne. Po opłaceniu usługi, która nie była wygórowana, wybrałem się w podróż testową. Silnik pracował równo i stabilnie, problem został rozwiązany. Jestem bardzo zadowolony z tego faktu.

Kategorie: Motoryzacja