Środki z Unii Europejskiej płyną do nas szerokim strumieniem i jeżeli jesteśmy zaradnymi przedsiębiorcami, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać. To bowiem okazje, które mogą się nie powtórzyć. Trzeba tylko nieco się zmobilizować, zwłaszcza, że naprawdę jest o co walczyć. 

Gdzie składać wnioski o dotację na targi? 

wniosek o dotacje na targiW ramach promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach, polscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy, mogą ubiegać się o dotacje na ich udział w targach. Targi, organizowane są często z dala od Europy, gdzie trudniej docierać ze swoimi produktami. W przypadku wielu polskich przedsiębiorców, wniosek o dotacje na targi był strzałem w dziesiątkę. Bowiem nie tylko wypromowali swoją markę, ale również swoje usługi i towary, nawiązując wiele biznesowych koneksji. Posiadać rynek zbytu na innym kontynencie to marzenie każdego przedsiębiorcy, ponieważ można wtedy nie tylko więcej sprzedać, ale też więcej zarobić. Targi to doskonały sposób na rozwój oraz zapoznanie się z tym, jak naprawdę wygląda handel w międzynarodowym wydaniu. Dotacje na targi to kwoty sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych, bowiem wszystko jest zależne od biznesu, jaki prowadzimy i tego, w jaki sposób chcemy go na targach wyeksponować. Bo tam trzeba się wyróżnić, by móc zaistnieć na tle setek innych wystawców. Jeżeli zbudujemy swoje stanowisko z pomysłem i w odpowiedni sposób skupimy uwagę odwiedzających to sukces mamy murowany. O dotacje należy ubiegać się w Urzędzie Marszałkowskim, właściwym do regionu, w jakim mieszkamy. 

Bardzo wielu przedsiębiorców stara się o tego rodzaju dotacje, dlatego też warto mieć na uwadze, by dołączać do projektów jak najszybciej i jak najszybciej skompletować wymagane dokumenty. To da nam pewność uczestnictwa w wybranym projekcie.