Jednym z częściej stosowanych materiałów do utwardzania, oraz uszczelniania różnych elementów są żywice epoksydowe. Dzięki nim możliwe jest utworzenie na danej powierzchni twardej, nieprzepuszczalnej powłoki. Przed zastosowaniem tego materiału, trzeba wybrać odpowiednie narzędzie do aplikacji, takie jak wałki.

Jaki wałek do żywicy epoksydowej wybrać?

wałki do żywicy epoksydowejPośród wielu różnych materiałów, wybieranych do uszczelnień i utwardzania powierzchni w budownictwie, szczególną popularnością cieszą się żywice epoksydowe. Plusem tego materiału jest bardzo niska przepuszczalność, oraz fakt, że zapewnia on bardzo dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby jednak stosowanie żywicy epoksydowej miało sens, kluczowe jest jej właściwe aplikowanie na dana powierzchnie. Najlepiej w tym celu wykorzystywać wałki do żywicy epoksydowej. Co bardzo ciekawe, wałki te przypominają swoim wyglądem tradycyjne wałki malarskie. To co je różni, to bardzo krótkie włosie, które nie przekracza centymetra długości. Dodatkowo, włosie to jest bardzo gęste, aby pomiędzy włoski nie wnikała żywica podczas jej aplikacji. Inna różnica między wałkami malarskimi a tymi do żywicy epoksydowej to fakt, że te drugie są odporne na uszkodzenia wywoływane kontaktem z silnie działającymi substancjami chemicznymi. Dzięki temu takie wałki można stosować do aplikowania samej żywicy epoksydowej a także i farb, w którym składzie znajduje się ten składnik. Wałki do żywic są dostępne w wielu różnych rozmiarach, dostosowanych do aplikacji na różnych typów powierzchnie.

Żywice epoksydowe to obecnie jedne z częściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Aby stosowanie tego materiału miało sens, musi być on we właściwy sposób nałożony na daną powierzchnie. Najlepiej w tym celu użyć specjalnych, odpornych wałków z nylonu.