Wraz z mężem chcieliśmy odnowić nasz podjazd do garażu. Przez kilka ostatnich lat podjazd był ze żwiru. Niestety nawierzchnia ta nie jest trwała i podczas ulew spływa wraz z błotem. Zagrabianie żwiru na podjeździe stało się już bardzo uciążliwe. Nawierzchnia przestała spełniać swoje zadanie i auta często zapadały się w błocie.

Kostka granitowa na podjazd

jak układać granitKażdy, kto ma na swojej posesji miejsce na auta wie jak ważne jest to aby nawierzchnia ta była twarda i stabilna. Gdy auta zatapiają się w błocie, lub – co gorsza – dojście do nich wiąże się z ubieraniem kaloszy wie, że jest to bardzo denerwujące i zabiera mnóstwo czasu. Zdecydowaliśmy się na podjazd z granitu. Granit to naturalny kamień, który jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Nie wymaga wiele aby mógł się prezentować dobrze. Postanowiliśmy, że kostkę z granitu ułożymy sami jednak nie wiedzieliśmy jak układać granit. Z pomocą przyszedł nam znajomy, który prowadził firmę brukarską. Wytłumaczył nam krok po kroku jak powinniśmy wykonać podjazd aby służył nam latami. Na samym początku należy przygotować nawierzchnię pod kostkę. Wyznaczamy obszar, który ma zostać pokryty kostką. Gdy mamy już obrys należy wykonać wykop, którego głębokość zależna jest od przeznaczenia. Nasz wykop musiał być dosyć głęboki, gdyż po kostce będą jeździć auta. Układanie kostki zaczynamy od wykonania obramowania, które kładziemy na podsypce. Ważne jest również wykonanie podkładu, na którym ma opierać się kostka. Podkładem może być piasek. Warto jest również zastosować zaprawę cementowo- piaskową, która stabilizuje kostkę oraz sprawdza się w często użytkowanych miejscach, które narażone są na różne obciążenia.

Skończyło się tak, że znajomy pomógł nam w wykonaniu nowego podjazdu. Układanie kostki nie jest takie trudne, jednak należy pamiętać o kilku prostych zasadach bez nich żadna kostka, niezależnie o tego czy będzie betonowa, czy z granitu, nie będzie prezentowała się dobrze.

Kategorie: Usługi