Jeżeli człowiek podejmuje się opieki nad jakimiś konkretnymi roślinami, to zwykle ma w tym konkretny cel, którym są w większości przypadków duże dochody. Plantatorzy truskawki powtarzającej wiedzą jednak doskonale, że opieka nad tą rośliną wymaga naprawdę szerokiej wiedzy z różnych dziedzin. Tylko wtedy można bowiem osiągnąć zakładane wcześniej efekty i cele.

Czy warto uprawiać truskawkę powtarzającą?

nawożenie truskawek powtarzającychNawożenie to w przypadku tej rośliny bardzo ważna kwestia, której nigdy nie wolno lekceważyć. Trzeba być jednak świadomym tego, że w żadnym wypadku nie można do tego podchodzić w sposób ogólnikowy. Przecież skuteczne nawożenie ma prowadzić zawsze do dostarczenia konkretnej roślinie odpowiednich ilości potrzebnych substancji odżywczych. To bowiem w sposób bezpośredni przełoży się na jakość wyrastających z takiej rośliny owoców. Nawożenie truskawek powtarzających powinno być prowadzone praktycznie przez cały rok. Między innymi dlatego, że potrzebują one dużej ilości substancji odżywczych. Przecież wydają owoce aż do pierwszych przymrozków. Żeby skutecznie nawozić, można na przykład przeprowadzać badania składu chemicznego gleby, gdyż wtedy ma się pewność, czego dokładnie brakuje. Jeszcze innym równie skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu stosowanie nawozów wieloskładnikowych, gdyż zawierają one w swoim składzie, dosłownie wszystko, czego może ten gatunek rośliny potrzebować. Liczy się także sposób podania. Przecież w okresie lata można swobodnie podawać nawozy w postaci rozpuszczalnych w wodzie substancji chemicznych.

Truskawki bardzo ładnie wchłaniają tego typu cenne substancje przez liście. Postępując w ten sposób, można jednocześnie ograniczyć podlewanie, bo wykonuje się wtedy wszystko na raz. Dzięki naturalnym nawozom truskawki zawsze są zdrowe. Przecież te substancje nigdy nie zawierają żadnych potencjalnie szkodliwych składników, które mogłyby się odkładać w owocach.