W każdej firmie korzysta się z komputerów. Na dyskach twardych przechowuje się różne cenne dane, jednak trzeba pamiętać że tak jak każdy sprzęt tak i one mogą się zepsuć. Co wtedy należy zrobić? Oczywiście jest możliwość dzięki której będzie można cieszyć się na powrót wszelkimi danymi z dysku.

Jakie koszty ponosi się za odzyskanie danych?

recovery - odzyskiwanie danych po awariiChodzi o skorzystanie z usług firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Oczywiście jeśli chodzi o cenę to wiele zależy do rodzaju uszkodzenia. Ogółem wyróżnia się uszkodzenia wymagające ingerencji wewnątrz dysku jak i takie bez tego. W przypadku uszkodzeń czysto logicznych czyli różnego rodzaju bad sectory, uszkodzony translator czy coś podobnego wykonuje się wszelkie działania z pomocą programów i algorytmów. Tego rodzaju odzyskanie danych jest tańsze ale i ono może kosztować od tysiąca złotych do dwóch. Natomiast w przypadku uszkodzenia które wymaga ingerencji w dysku jest to koszt kilku tysięcy złotych. Żeby zrobić coś takiego należy posiadać naprawdę sporą wiedzę, a przy tym umiejętności, dlatego też kosztuje to tyle. W przypadku wielu firm płaci się także za czas w jakim ma zostać to wykonane, czyli jeśli odpowiada wam standardowy termin który trwa powiedzmy ponad tydzień to nic się nie dopłaca, jednak kiedy ma zostać to wykonane w kilka dni to trzeba zapłacić większą kwotę. Oczywiście trzeba sprawdzać cenniki każdej z firm i porównać je ze sobą. Z pewnością znajdziecie kogoś dobrego kto zajmuje się czymś takim jak recovery – odzyskiwanie danych po awarii wymaga sporego doświadczenia. Na szczęście mamy w Polsce wielu wybitnych specjalistów. Należy po prostu posiadać odpowiednie fundusze.

Nie jest wcale trudno znaleźć jakąś dobrą firmę która odzyskuje dane o ile poświęci się chwilę czasu na skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, znalezienie stron oraz sprawdzenie opinii. W ten sposób można naprawdę szybko zorientować się która firma jest dla was najbardziej odpowiednia.

Kategorie: Informatyka