Większości z nas dom kojarzy się z miejscem bezpiecznym. Aby się stało tak, że dom będzie faktycznie bezpieczny, to musimy zadbać o wszystkie niezbędne systemu, które zapewnią nam bezpieczeństwo w naszym domu. Jednym z takich systemów jest instalacja przeciwpożarowa, która ma na celu ochronić nasz dom i nas przed ogniem.

Hydranty zawieszane do domu jednorodzinnego

hydrant z wężem zawieszanySystemy przeciwpożarowe dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są systemy przeciwpożarowe bierne, a drugim czynne. Właśnie na tych drugich się skupię, ponieważ są one popularniejsze, ale ludzie nie do końca wiedzą jak dobrać odpowiedni system przeciwpożarowy do własnego domu. Podstawą systemu przeciwpożarowego czynnego są gaśnice oraz hydranty. Działanie gaśnicy jest bardzo proste, wystarczy wyjąć zawleczkę i możemy przystąpić do gaszenia pożaru. Hydrant z wężem zawieszany jest bardziej skomplikowany jeśli chodzi o jego obsługę, a także montaż. Montując taki hydrant musimy dobrze wybrać miejsce montażu, ponieważ musi to być takie miejsce do którego doprowadzenie wody z wodociągu nie będzie stanowić problemu oraz musi to być takie miejsce z którego będziemy mogli gasić jak największy obszar. Z takiego hydrantu woda wypływa z bardzo dużym ciśnieniem, ponieważ tylko wtedy hydrant działa wystarczająco efektywnie, dlatego hydrant powinien być połączony z głównym ujęciem wody w domu. Przed rozpoczęciem gaszenia przy pomocy takiego hydrantu, musimy najpierw rozwinąć wąż, następnie odkręcić zawór i możemy przystąpić do gaszenia.

Decydując się na montaż takiej instalacji w swoim domu, musimy skorzystać z usług profesjonalnej firmy oraz postarać się o opinię straży pożarnej. Wykonana w ten sposób instalacja będzie spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i będzie wystarczająco skuteczna.