Czasami nasz pies, którego znamy całe jego życie, potrafi nas nieźle zaskoczyć i sprawić, że odkrywamy psią naturę na nowo. Czasami jest to coś o pozytywnym wydźwięku, a czasami negatywnym. Pamiętajmy jednak, że psiak to wieczne dziecko, na którego wybryki należy patrzeć nieco z przymrożeniem oka. 

Fryzjerzy, którzy ostrzygą Twojego psa

fachowe strzyżenie psów - krakówBogumił, bo tak nazywa się mój pies, od zawsze sprawiał wiele uciechy przez wzgląd na swój charakter. Jest to pocieszny kundelek znaleziony na ulicy, którego pokochałam od pierwszego wejrzenia i zabrałam ze sobą do domu. Od tamtej pory Bogumił i ja stanowimy nierozłączną parę i wydawałoby się, że wiemy o sobie już wszystko. Nigdy nie miałam problemów z sierścią mojego psa. Pomimo tego, że z natury jest nieco dłuższa i szorstka, zawsze dobrze się rozczesywała. Niestety do czasu. Do czasu, kiedy Bogumił nie wytarzał się na podwórku w błocie i dumny ze swojego czynu wparował przez otwarty balkon do domu. O ile wypranie pościeli z błota, które naniósł pies nie było trudne, o tyle wyczesanie z niej Bogumiła już tak. Uznałam, że niezbędne będzie tutaj fachowe strzyżenie psów – Kraków ma mnóstwo doskonałych psich fryzjerów, zatem zabierając mojego testera mokrej ziemi do jednego z nich, wiedziałam, że poradzi sobie z problemem. Kiedy fryzjer spojrzał na moją bezradną minę, oraz szczęśliwego Bogumiła od zabrał się do pracy z wielką dozą pozytywnego humoru. Boguś z początku nie chciał słyszeć o zepsuciu efektów jego ciężkiej pracy, jednak z odpowiednim podejściem fryzjera w końcu dał się wykąpać, a nawet lekko przystrzyc sobie sierść. Dał się nawet spokojnie wysuszyć bawiąc się powietrzem z suszarki.

Fryzjer polecił mi świetny sposób na radzenie sobie z tego typu kołtunami, a także poradził co zrobić, aby sierść mojego psa była jeszcze łatwiejsza do wyczesywania. Teraz, kiedy umiem poradzić sobie z konsekwencjami zabaw mojego psa, nie muszę się obawiać kolejnych, kreatywnych wyczynów Bogumiła. Niech się chłopaktarza do woli – na zdrowie!

Kategorie: Usługi