Przyjmowanie marihuany CBD jest bardzo dobrym pomysłem, ale jej palenie – przeciwnie. Bowiem w trakcie spalania uwalnia się dym, a to właśnie on jest nośnikiem toksycznych substancji smolistych oraz dziesiątek związków kancerogennych.

Po co nam waporyzator?

waporyzatoryJeżeli cenimy sobie zdrowie naszych dróg oddechowych i mniejsze zużycie suszu, to waporyzacja jest tym, czego szukamy. Bowiem w tym procesie, susz konopny CBD, jest jedynie odparowywany, a nie spalany. Na skutek tego uwalnia się nie dym, a para wodna, która jest wolna od toksycznych substancji, a przy tym chłodna więc nie powoduje podrażnień ani mikro oparzeń. Jeżeli chodzi o wydajność, to w procesie spalania traci się niemal 50% wszystkich substancji czynnych, w tym oczywiście CBD. Jest tak, albowiem temperatura spalania jest dla suszu zbyt wysoka i zanim zaczną się z niego uwalniać substancje czynne, ulega on spopieleniu. Zatem, tak naprawdę, tracimy nie tylko 50% substancji aktywnych, ale też połowę gotówki, którą zapłaciliśmy za „zioło”. Natomiast w waporyzatorach, straty w materiale roślinnym wynoszą maksymalnie 5%, gdyż susz ogrzewany jest równomiernie i do końca. Gdy zainteresowały nas waporyzatory, dobrym miejscem do ich zakupu są sklepy online. Bowiem to właśnie one dają nam największy wybór, jak również oferują najniższe ceny. Jeżeli już przy nich jesteśmy, to warto wspomnieć iż najtańsze urządzenia przenośne możemy nabyć już za około 140-160 złotych, natomiast te najdroższe to koszt nawet 1500 złotych.

Waporyzacja jest najbardziej efektywnym i najbardziej zdrowym sposobem na przyjmowanie legalnej marihuany. Dlatego też warto zmienić swoje przyzwyczajenia i z trucia się dymem przejść na metody nowoczesne, które nie tylko oszczędzają nasze płuca, ale i kieszeń.