Wśród mebli, które pozwalają nam na wykorzystanie przestrzeni w odpowiednio funkcjonalny sposób z całą pewnością wymienić należy wszelkiego typu regały i półki, które pozwalają nam na zagospodarowanie ścian i wykorzystanie możliwości, jakie one nam dają. Półki, które znajdziemy na rynku mogą cechować się różnym ukształtowaniem, przez co mogą być powieszone w różnych miejscach na ścianach.

Zagospodarowanie półek narożnych

półki narożne wisząceJedną z ciekawych konstrukcji półek są wszelkiego typu półki narożne, które pozwalają nam na odpowiednie zagospodarowanie kątów w danych pomieszczeniach. Dużą popularnością, ze względu na swoją użyteczność, cieszą się półki narożne wiszące. Ich konstrukcja jest na tyle uniwersalna, że projekt tych mebli wykorzystywany jest zarówno w kategorii mebli kuchennych, łazienkowych, jak i pokojowych. Oczywiście, w każdym z tych pomieszczeń na półkach znajdą się inne produkty i akcesoria, ale ich funkcjonalność zawsze jest taka sama. Projekty półek do pokojów będą zawsze różniły się od półek, które będą znajdować swoje zastosowanie w łazience. Jest to związane chociażby z warunkami, jakie na co dzień panują w danym pomieszczeniu. W przypadku półek łazienkowych, konieczne jest wykonywanie ich z materiału, który będzie odporny na oddziaływanie nadmiernej wilgoci. Oczywiście, produkty te zawsze będą zróżnicowane pod względem wielkości, co pozwoli nam na umieszczanie na powierzchni półek wszystkich potrzebnych nam akcesoriów.

Półki narożne powinny zostać odpowiednio przymocowane do ścian, by była to odpowiednio stabilna konstrukcja. Konieczność dodatkowej stabilizacji półek będzie zależna od tego, jakie produkty umieścimy na ich powierzchni. Im większe będzie obciążenie na półkach, tym lepsza musi być stabilizacja półek dla bezpieczeństwa.