Wraz z rozpoczęciem wiosny wiele osób robi porządki w swoich szafach. Zazwyczaj wyrzucamy z niej ubrania, na których znajdują się jakieś plamy lub uszkodzenia, albo które uznajemy za nieprzydatne. Od jakiegoś czasu, jednak, w ramach ruchu ekologicznego, bardzo mocno promuje się nadawanie nowego życia starym przedmiotom. Dotyczy to również odzieży.

Odnawiamy ubrania za pomocą markerów

markery do tkaninCzasami dzięki kreatywności i zastosowaniu prostych technik możemy zaoszczędzić na wielu sprawach. Dotyczy to na przykład naszych ubrań. Nie wszystkie ubrania, która są zniszczone poprzez plamy nie do usunięcia nadają się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Wiele z takich ubrań można odzyskać, poprzez nadanie im nowego wizerunku. Przydatne do tego mogą okazać się markery do tkanin, które pozwalają na tworzenie różnych wzorów na materiałach. Takie markery przesiąknięta są farbą odporną na działanie wody oraz wszelkiego rodzaju detergentów, takich jak płyny do prania. Za pomocą markerów możemy stworzyć, na przykład, oryginalne koszulki na lato. Ciekawym pomysłem jest też kupienie bawełnianej koszulki i spersonalizowanie jej za pomocą podpisów lub napisów. Taka koszulka może okazać się oryginalnym prezentem, na przykład na osiemnaste urodziny. Inną opcją, niż markery, są też farby do tkanin. Dzięki nim jesteśmy w stanie całkowicie przefarbować dane ubranie, nadając mu nowe życie. Za pomocą takich zabiegów możemy zaoszczędzić na zakupie nowych ubrań.

Niemal każde ubranie może zyskać nowe życie. Wystarczy trochę kreatywności i odpowiednich materiałów. Przydatne okażą się na pewno farby i markery do ubrań. Za pomocą tych pierwszych zmienimy kolor tkaniny, a za pomocą tych drugich stworzymy na ubraniach różne wzory. Koszt markerów czy farb jest nieduży, w porównaniu do kosztu nowych ubrań.

Kategorie: Usługi