W nowoczesnym budownictwie do konstruowania poszycia dachowego używa się głównie blachy falistej lub blachodachówki. Jednak nie zawsze te materiały były dostępne. W związku z tym bardzo dużo osób decydowało się niegdyś na pokrywanie domów i budynków gospodarczych eternitem. Jak się jednak okazuje był to naprawdę spory błąd ponieważ obecnie właściciele tych budynków będą zmuszeni do wymiany poszycia.

Likwidacja szkodliwego eternitu

profesjonalny demontaż eternituEternit jest materiałem w skład którego w dużej mierze wchodzą włókna azbestowe. Produkcja tego materiału używanego do konstruowania poszyć dachowych była dość mało kosztowna więc i sam materiał nie należał do bardzo drogich. Właśnie to sprawiło, że częściej wybierano eternit niż blachę czy dachówki. Jednak jak się okazało z biegiem lat, wspomniane włókna azbestowe stwarzają dość duże zagrożenie dla naszego zdrowia. W związku z tym polskie prawo narzuca na właścicieli domów pokrytych eternitem obowiązek jego usunięcia z dachu. W naszym kraju funkcjonuje wiele firm, dla których profesjonalny demontaż eternitu to przysłowiowy chleb powszedni. Mnóstwo osób zastanawia się nad tym gdzie można takie firmy znaleźć. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być skontaktowanie się z Wydziałem Ochrony Środowiska, który podlegać będzie pod urzędy miast lub starostwa. W takim miejscu możemy uzyskać niezbędne informacje co do tego do kiedy eternit z dachów musi zniknąć oraz jakie mogą być przewidywane kary za niestosowanie się do prawa.

Na chwilę obecną w Polsce bez problemu znajdziemy setki firm zajmujących się demontażem eternitu. Firmy te każdego dnia mają pełne ręce roboty. Jak się bowiem okazuje w Polsce jeszcze znaleźć możemy naprawdę sporo miejsc, w których stoją budynki pokryte eternitem. Najczęściej domy i budynki gospodarcze z eternitowym dachem znajdują się na wsiach.

 

Kategorie: Usługi