Agencja reklamowa w której pracowałem rozwijała się bardzo intensywnie. Solidnie wykonywaliśmy nasze zamówienia dzięki temu mieliśmy coraz więcej klientów. Na dodatek nasz szef starał się modernizować pomieszczenia i poszerzał agencję o kolejne działy.

Chcieliśmy sami drukować w wielkim formacie 

druk wielkoformatowy na płótnieW przeciągu ostatnich trzech lat bardzo mocno się rozwinęliśmy dlatego robiliśmy się coraz groźniejsi dla naszej konkurencji. Ostatnio pojawiało się coraz więcej zleceń na reklamy zewnętrzne. Banery w mieście były bardzo widoczne. Na dodatek pojawiało się coraz więcej miejsc i lokalizacji, które umożliwiały ich stawianie. To sprawiło, że klienci coraz częściej pytali się o rzeczy tego typu. Niestety my przez pewien czas mogliśmy tylko i wyłącznie robić projekty grafik. Wkrótce miało się to całkowicie zmienić. Druk wielkoformatowy na płótnie miał stać się kolejnym obiektem naszych sprzedaży. Jednak aby to realizować mieliśmy zakupić sprzęt wysokiej jakości. Na to potrzebowaliśmy jeszcze trochę pieniędzy. W dodatku obsługa takich urządzeń wymagała odpowiednio wykwalifikowanej osoby. Musieliśmy taką wyszkolić albo zatrudnić z zewnątrz. Jednak polityka naszej agencji była taka, że zawsze chcieliśmy kogoś z wewnątrz. Pracowaliśmy w bardzo dobrze zorganizowanym zespole i nie chcieliśmy zmieniać czegoś co już działa. Jednak drukowanie wielkoformatowe nie mogło długo czekać. Musieliśmy coś postanowić. Takie usługi dawały nam ogromną przewagę nad konkurencją. W dodatku oznaczałoby to o wiele większą liczbę klientów z którą moglibyśmy współpracować.

Własna drukarka z czasem mogłaby zmniejszyć koszty. Teraz nie które drukowania zamawialiśmy w innych firmach. Inwestując w takie maszyny moglibyśmy zmniejszyć wydatki, a z czasem generować o wiele większe przychody. 

Kategorie: Reklama