Patrząc na okoliczne drukarnie oraz zakłady poligraficzne nasuwa się tylko jedno – bardzo nowoczesne technologie i co najważniejsze kompetentni pracownicy. Moi znajomi bardzo często korzystali z usług takich zakładów poligraficznych. Nic w tym dziwnego, w końcu pracowali oni przede wszystkim dla agencji reklamowych.

Drukarnie i agencje reklamowe

drukarnia offsetowa w ToruniuTakich, które jak wiadomo często pracują z różnymi gadżetami oraz materiałami informacyjnymi. Znajomi zajmowali się przede wszystkim projektowaniem różnorodnych materiałów reklamowych, a następnie zlecali wszystko do drukarni. Wiadomo, w każdym zakładzie poligraficznym obowiązują różne zasady i różne ceny, dlatego moim zdaniem drukarnia offsetowa w Toruniu powinna stale sprawdzać ofertę swojej konkurencji, aby mogli zagwarantować dużą konkurencyjność na rynku. Zlecenie do drukarni wyglądało w ten sposób, że pracownicy oraz klienci, którzy byli zainteresowani drukiem na przykład ulotek reklamowych w formacie A5, czy A4, albo plakatów bądź też może trochę z grubej rury – zainteresowani byli drukiem wielkoformatowym powinni dostarczyć projekt graficzne. Projekty bardzo często dostarcza się na pendrivie, co jest o wiele prostszym rozwiązaniem, niż na przykład płyty CD. Często też można przed udaniem się do drukarni skontaktować bezpośrednio z firmą oraz przesłać jej wszystkie pliki drogą internetową. Takie drukarnie często posiadają znacznie lepszy sprzęt, niż wam się wydaje.

Warto oczywiście sprawdzać, czy pliki są odpowiednio dobrze przygotowane oraz przystosowane, jednak za to mogą odpowiadać również pracownicy drukarni, którzy dobrze znają się na produkcji i wiedzą, z którego pliku graficznego wyjdzie najlepszy projekt w druku. Tak czy inaczej patrząc po zleceniach na druki widać, że jest to bardzo popularny rynek.

Kategorie: Reklama