Firma Kross jest jednym z wielu producentów, którzy wśród swojego asortymentu proponują rowery dla mężczyzn i rowery przystosowane do potrzeb kobiet. Jednym z typów rowerów, które możemy zakupić w wersji damskiej, są rowery górskie. Ich przystosowanie do potrzeb kobiety jest szczególnym wyzwaniem, warto więc się temu przyjrzeć.

Damski rower Kross Level

kross level damskiJeśli chodzi o serie rowerów górskich, które produkowane są przez firmę Kross, rowery o najbardziej zaawansowanych funkcjonalnościach przydatnych na trasie górskiej, znajdziemy w serii Level. Oczywiście, na rynku znajdziemy też wyprodukowany przez firmę Kross Level damski, który zasadniczo charakteryzuje się takimi samymi funkcjonalnościami, co ten sam rower przygotowany z myślą dla mężczyzny. Producent jednak, w przypadku roweru damskiego zastosował kilka ulepszeń, które mają sprawić, że jazda na tym rowerze dla kobiety będzie wygodna i komfortowa. Po pierwsze więc, zmianie uległo siodełko, które swoim kształtem i twardością zostało dostosowane do potrzeb kobiety. Po drugie, rower zyskał na dodatkowej lekkości, dzięki czemu bez żadnego problemu każda kobieta będzie w stanie przenieść swój sprzęt, kiedy będzie tego wymagała sytuacja. Dodatkowo, w przypadku rowerów produkowanych z myślą o kobietach, duże znaczenie ma estetyka wykonania samej konstrukcji i warianty kolorystyczne, w których rower dostępny jest na rynku – stacjonarnie i internetowo.

Kiedy poszukujemy dobrej jakości roweru górskiego dedykowanego kobiecie, rowery od firmy Kross na pewno powinny być produktami, które zwrócą na siebie naszą uwagę. Charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i niezawodnością, a producent stale stara się ulepszyć swoje produkty, wykorzystując do tego celu osiągnięcia najnowszych technologii.

 

Kategorie: Turystyka