Wszystkie materiały i obicia mebli, których nie da się ściągnąć i wrzucić do pralki po czym założyć znów, są trudne w utrzymaniu czystości. Podobnie jest z tapicerką samochodową, która bardzo szybko się brudzi, szczególnie podczas dłuższych podróży. Pranie tapicerki samochodowej jest niezwykle trudne również z powodu jej delikatnego materiału, który łatwo może ulec uszkodzeniu podczas procesu czyszczenia.

Sposoby prania tapicerki

pranie tapicerki WrocławNiestety profesjonalne środki przeznaczone do prania tapicerek nie należą da najtańszych a i tak, mimo swojej ceny, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Dlatego warto zapoznać się z domowymi i naturalnymi sposobami usuwania poszczególnych plam z tapicerki samochodowej. Najczęściej spotykanymi plamami w samochodach są plamy po kawie, którą często zdarza się pić w samochodzie w drodze do pracy. Jak je usunąć? Podstawą jest oczywiście ciepła woda i szare mydło, jeśli to nie działa trzeba użyć octu. Zadziała również na plany po herbacie. Jeśli mamy dzieci, plamy z mleka pewnie nie są rzadkością. Niestety pozostawiają po sobie nieprzyjemny zapach, ważne więc by usunąć je jak najszybciej. Po wytarciu nadmiaru mleka najlepiej zasypać plamę sodą oczyszczoną i pozostawić na jakiś czas. Jeśli chcemy postawić jednak na profesjonalne pranie tapicerki Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele firm zajmujących się takimi usługami.

Niestety pranie tapicerki samochodowej nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Na szczęście jest wiele sposobów usuwania plam domowymi metodami. Jak nie wylana kawa to mleko. Sen z powiek potrafią spędzać również przyklejone do tapicerki gumy do żucia. Jedyny znany sposób na ich usunięcie to potraktowanie ich zimną temperaturę, w tym celu poleca się więc chłodzący spray dostępny w aptekach.

 

Kategorie: Usługi