Każdy doskonale wie co to jest lakier utrwalający włosy Od lat to stały element kobiecej kosmetyczki, bez którego wiele dam nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Jedak są inne zastosowania lakieru, o których wiele osób jeszcze nie słyszało, a które mogą okazać się praktycznymi trikami. 

Tipy z wykorzystaniem lakieru

lakier do włosówChoć typowe przeznaczenie lakieru utrwalającego jest zgoła inne, w Internecie znajduje się mnóstwo trików, które potrafią ułatwić nam życie. Podobne jest z lakierem, który nadaje się nie tylko jako wykończenie stylizacji, ale również bywa stosowany jako utrwalacz tuszu do rzęs. Z pewnością wiele osób jest zaskoczonych, ale niejedna blogerka modowa udowodniła, że spryskanie szczoteczki od tuszu przed malowaniem oka sprawi, że nasz zwykły tusz zyska właściwości wodoodporne, dlatego rewelacyjnie nada się na basen, morze lub jezioro. Kolejnym przykładem na to, że lakier do włosów może mieć również inne zastosowane jest metoda utrwalania kompozycji kwiatowych, zarówno tych ciętych, które chcemy zasuszyć, oraz żywych, jak na przykład wrzosy (w przypadku gdy chcemy ozdobić nimi dom i zależy nam na wydłużeniu ich żywotności, aby uniknąć sypania się suchych kwiatków). Lakier bywa także stosowany do usuwania much, które wleciały do domu. Wystarczy rozpylić utrwalacz w kierunku latającego przybysza, aby stał się on unieruchomiony i łatwiejszy do wyrzucenia. Zimą, gdy w naszej kurtce zepsuje się zamek błyskawiczny, lakier może okazać się zbawienny. Wystarczy spryskać cały zamek, aby ponownie spełniał swoją funkcję. 

Bez względu na to, czy używamy lakieru do włosów na co dzień, warto mieć go zawsze w domu. Nie tylko zapobiega powstawaniu oczek w rajstopach, ale również przy jego pomocy można stworzyć własny papier do pakowania prezentów, gdyż poświata, która powstaje po jego zastosowaniu jest błyszcząca i pięknie wygląda.