Ratownictwo medyczne to jedna z najcięższych dziedzin, jaką zajmuje się medycyna. Wymaga niejednokrotnie ogromnej odwagi, siły oraz odporności. Nawet kilka osób nie jest w stanie często zapanować nad pacjentem pobudzonym, agresywnym lub będącym pod wpływem różnych substancji. Pomocne mogą okazać się wtedy specjalistyczne artykuły do unieruchomienia.

Solidne pasy do unieruchomienia człowieka

pasy unieruchamiające pacjentaPacjenci będący pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub cierpiący na choroby psychiczne czasem są agresywni i nie pozwalają służbom medycznym, podjąć leczenia. Wyrywają się, machają kończynami, a często zdarza się także, że chcą uciekać. Mimo wszystko ich stan nie pozwala na przedłużające się negocjacje, ponieważ nieudzielenie natychmiastowej pomocy medycznej może skutkować negatywnymi dla zdrowia konsekwencjami. Pacjenci, którzy są pod wpływem impulsów lub wpadają w szał wyrzucają z siebie często ogromne pokłady siły, nad którymi nie sposób zapanować nawet w kilka osób. Dlatego właśnie najlepszym sposobem zapanowania nad sytuacją są pasy unieruchamiające pacjenta. Wykonane są z tworzyw bezpiecznych dla ciała, lecz na tyle solidnych, by utrzymać je w ryzach w czasie wymaganych do przeprowadzenia stosownych zabiegów i diagnostyki. Unieruchomienie może być zastosowane miejscowo lub całościowo. Obejmuje obszar górnego i dolnego tułowia, ramion, głowy oraz kończyn.

W odpowiednich mocuje się pasy niezbędne do podtrzymania pojedynczych części ciała lub całego człowieka w pozycji, która uniemożliwia podnoszenie się, a także próbę ucieczki. Pacjenci są wtedy odpowiednio zabezpieczeni, a personel medyczny może w spokoju przystąpić do niezbędnych czynności. Pasy są solidne, nie drą się, a także zapewniają odpowiedni przepływ krwi pacjentom do nich przypiętym.

Kategorie: Usługi