Ludzie dzielą się na dwie grupy: jedni lubią posiadać w swoim otoczeniu najróżniejsze dodatki mające na celu udekorowanie wnętrz, inni natomiast wolą minimalizm. Ja zaliczam się stanowczo do tej drugiej grupy.

Zalety kolorowych rolet

rolety bydgoszczPomimo tego, że nie lubię otaczać się nadmierną ilością figurek i innych bibelotów, które jednie ściągają kurz w naszym mieszkaniu, nie oznacza to, że jestem jednocześnie zwolennikiem pustych i gołych ścian. Lubię dekoracje miłe dla oka, jednak toleruje je tylko i wyłącznie w momencie, kiedy są one użyteczne. W innym wypadku zamiast podnosić estetykę pomieszczenia, działają mi na nerwy. Ostatnio doszedłem do wniosku, że mój pokój jest strasznie smutny. Białe ściany w połączeniu z szarymi meblami może i wyglądają estetycznie, ale nie ma w nich za gorsz przytulnej atmosfery. Pewnego dnia szukając czegoś, co poprawiłoby wygląd mojego pokoju, w jednym ze sklepów z artykułami domowymi, trafiłem na dział gdzie znajdowały się dekoracyjne rolety. Bydgoszcz jest miastem, w którym rolety dostaniemy z łatwością niemalże na każdym rogu, jednak ja nigdy wcześniej nie brałem ich pod uwagę, a szkoda! Jedne z rolet o ciepłej barwie szczególnie mi się spodobały, więc postanowiłem je zakupić i zamontować u mnie na oknie w pokoju. Dziś wiem, że był to doskonały wybór, ponieważ rolety nie tylko chroniły mnie przed słońcem, oraz zapewniały dozę prywatności, lecz również nadawały przytulnej atmosfery i ciepła mojemu pokojowi.

Kiedy światło przedostawało się przez roletę, nadawało ścianom miłego i ciepłego odcienia, co z kolei sprawiło, że mój pokój w końcu przestał być smutny i nijaki, a nabrał swojego charakteru. Cieszę się, że kupując rolety zyskałem zarówno ochronę przed słońcem, jak i wspaniały element dekoracyjny, który najważniejsze- jest użyteczny.

 

Kategorie: Dom i ogród