Styl skandynawski podbił serca wielu miłośników mody i subtelnego piękna. Motywy w tym stylu znajdujemy na ubraniach, we wnętrzach a także designerskich dodatkach do mieszkania skandynawskiego. Jest on inspiracją dla urządzających mieszkanie, w którym dominować ma nowoczesność, a zarazem ciepło i przytulny klimat. I właśnie takie są dodatki mieszkań skandynawskich.

Wybór designerskich dodatków do mieszkania skandynawskiego

designerskie dodatki do mieszkania skandynawskiegoDesignerskie dodatki do mieszkania skandynawskiego mają kojarzyć się z naturą, ciepłem i miękkością. Dlatego tak wiele wśród nich poduszek, koców i dywanów. Wszystko ma dawać wrażenie przytulności. Bardzo popularne w tym stylu są geometryczne motywy graficzne. Są to swego rodzaju wzory i romby choć nie tylko. . Rodzaje tkanin to przede wszystkim len, bawełna, juta i wełna. W stylu skandynawskim dominują jasne barwy i naturalne motywy. Drewniane stoły i szafki – drewno głównie w naturalnym kolorze oraz bielone. Meble są skromne w formie, jednak wykonane z starannością o szczegóły. Również wiklina i rattan mają tutaj swoje miejsce. Bambusowe, plecione fotele, plecione kosze czy skrzynie są często spotykane w skandynawskich wnętrzach. Jeśli decydujemy się na intensywniejsze barwy, na przykład czerwień, to one również muszą dotyczyć jedynie dodatków, ponieważ nad całością musi dominować biel. Ta zasada dotyczy również ścian. Wbrew pozorom całość nie tworzy zimnego efektu, a dzięki dodatkom klimat pomieszczenia jest wręcz przytulny.

Wśród designerskich dodatków do mieszkania skandynawskiego mamy jeszcze inne akcesoria. Starannie trzeba przemyśleć wybór oświetlenia, aby harmonizował z resztą pomieszczenia. Mogą to być na przykład metalowe klosze lub girlandy świetlne w jasnych, pastelowych kolorach. W sklepach są również dodatki do biura, łazienki i pokoju dziecinnego w stylu skandynawskim. 

Kategorie: Dom i ogród