Rozwój potrzeb konsumentów koncentruje się na coraz bardziej na działaniach w sieci internetowej. Stąd też coraz większe zainteresowanie aplikacjami telefonicznymi, które pozwolą na dodatkowe funkcje dla tych przenośnych komputerów. Jakie są podstawowe zasady tworzenia takiego programu? Ile czasu zajmuje jej stworzenie? Czy można na tym zarobić?

Kilka słów o aplikacjach mobilnych

projektowanie aplikacji mobilnychMój przyjaciel Paweł kupił sobie fenomenalny telefon. Kolejny model, którego nazwy nie jestem w stanie powtórzyć, ale wiem, że działa bez zarzutu, oferując liczne opcje. Narzekał trochę na jakość fabrycznej aplikacji, więc zakupił podobną na stronie niewielkiej, polskiej firmy. W obecnej sytuacji rynkowej, kiedy życie bez telefonu jest praktycznie niemożliwe, powstające aplikacje dają coraz większe możliwości. Samo stworzenie takiego programy nie należy do najłatwiejszych. Na początku należy wybrać specjalistyczny język, który bezpośrednio związany jest ze specyfiką poszczególnych projektów. Istotny jest też dobór odpowiednich narzędzi, bo to one określają charakter naszej pracy. Ze względu na dużą różnorodność, projektowanie aplikacji mobilnych nie należy do najłatwiejszych prac. Koszta stworzenia takiego programu nie należą do najtańszych, a wymagania rynkowe nie polepszają sytuacji, bo stale rosną. Dlatego osoby, które profesjonalnie tworzą aplikacje mobilne nie narzekają na brak pracy i niskie zarobki. Jeśli chcemy się zawodowo zajmując takim projektowaniem, to obowiązkowe jest sprawne poruszanie się w samym środowisku.

Pojęcia nie powinny być dla nas obce, a poziom naszej wiedzy powinien być sukcesywnie aktualizowany. W zależności od zaawansowania aplikacji, czas jej utworzenia ( z testami) może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Polecane zajęcie dla wszystkich, którzy lubią tego typu zadania kreatywne.

Kategorie: Informatyka