Folie paroizolacyjne są niezbędnym elementem podczas zakupów w trakcie budowy domu. Ich głównym zastosowaniem jest ochrona przed zawilgoceniem. Dzięki niej para wodna, która powstaje w każdym mieszkaniu, nie powoduje grzyba bądź pleśni, co znacznie ułatwia postęp remontu.

Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem folii paroizolacyjnej?

folie paroizolacyjnePrzy wyborze folii paroizolacyjnych należy zwrócić uwagę na parametry takie jak: długość produktu, grubość oraz właściwości, a przede wszystkim na dodatkowe informacje, które często są podawane przez producentów. Dlaczego ostatni czynnik jest tak ważny? Już wyjaśniam. Otóż, producent właśnie tam wspomina o tym, jak dany materiał może zachowywać się w połączeniu z innym. To cenna informacja, dlatego warto zagłębić się także w tym temacie. Przedział cen folii paroizolacyjnej zaczyna się od 8 do 133 złotych. Jak widać nie jest to drogi koszt, a jednak warto zainteresować się tym produktem. Folie paroizolacyjne mają swoje główne zadanie, a mianowicie mają przeciwdziałać powstawaniu wilgoci. Możemy wyróżnić folie paroizolacyjne z polietylenu PE różnych typów, które są jednak najczęstszą oraz w gruncie rzeczy najtańszą folią. Natomiast paroizolacje aktywne są zbudowane z dwóch warstw, aczkolwiek stosuje się je w pomieszczeniach, w których wilgotność jest wyższa niż w innych – mowa tutaj o łazienkach. Trzeba również pamiętać, aby zastosować się do wytycznych układania folii przez producenta. W przypadku niezastosowania się folie paroizolacyjne mogą po prostu nie spełniać naszych oczekiwań, dlatego to takie ważne.

Jak widzicie folie paroizolacyjne mają ogromne znacznie przy budowie, gdyż mogą zapobiec powstawania zarówno pleśni jak i zawilgoceniu pomieszczeń, co wbrew pozorom jest dość istotną sprawą. Zarówno cena jak i ich zastosowanie.