Ilość i możliwość wyboru środków do zabezpieczenia lakieru samochodowego jest sporo. Czy istnieje poza myciem i woskowanie samochodu inny sposób na zabezpieczenie lakieru? Tak, jest to tzw. oklejanie samochodu.

Oklejanie samochodu – na czym polega?

oklejanie samochodów łódźOklejanie samochodu to proces zmiany koloru, który jest w pełni odwracalny. Powodem jest możliwość zwiększenia zysku ze sprzedaży samochodu w przyszłości. W dowolnym momencie (nawet przy sprzedaży) możliwy jest powrót do oryginalnego lakieru. Co więcej folia zabezpiecza oryginalny lakier przed powierzchownym zarysowaniem, matowieniem, uszkodzeniem, promieniowaniem UV, solą i brudem. Nie pozostawia kleju na samochodzie, ma wysoką trwałość, nawet do 5 lat. Proces aplikacji folii zazwyczaj trwa 3-5 dni i zależny jest od wielu czynników: wielkości samochodu, zakresu prac (częściowo czy cały), rodzaj użytej folii i kolor, czy z demontażem czy bez. Oklejanie samochodów folią może zostać przeprowadzone na dowolnym elemencie karoserii: zderzakach, lusterkach, błotnikach, progach, dachu itd.. Proces oklejanie samochodów łódź to proces skomplikowany, wymaga dużego doświadczenia, precyzji i narzędzi. Przy profesjonalnym nałożeniu folii nie da się odróżnić go od oryginalnego lakieru. Pielęgnacja samochodu z nałożoną folią niczym się nie różni od nie oklejonego samochodu. Oklejanie pozwala na wybór takiego koloru samochodu jaki nie zaoferował dealer oraz ujednolicenie kolorystyki firmowej floty samochodów. Z folowania korzystać mogą zarówno użytkownicy prywatni jak i firmy prywatne.

Cały proces jest skomplikowany, wymaga dużego doświadczenia, precyzji i narzędzi do aplikacji folii. Foliowanie samochodu pozwala na zachowanie świeżości i pewności, że oryginalny lakier pozostanie na dłużej z nami. Pozwalając cieszyć się widokiem naszego samochodu.

Kategorie: Motoryzacja