Delikatne, zwiewne tkaniny są idealne na lato. Jeśli są do tego naturalne, to stanowią najlepsze wyjście – sztuczne materiały nie pozwalają na dobre odprowadzanie ciepła i wilgoci, co w upale nie jest wcale przyjemne. Jednym z materiałów, które świetnie sprawdzają się latem jest jedwab, znany już od kilku tysiącleci.

Właściwości tkanin jedwabnych

tkaniny jedwabne - sklep internetowyJedwab to gładka, połyskliwa, delikatna tkanina. Jest bardzo lekka, a ze względu na swoją fakturę daje na skórze chłodne, śliskie wrażenie. Z tego względu jest polecana na koszule, bluzki i sukienki noszone latem, a także na bieliznę nocną. Zależni jednak od skrętu włókien i ich splotu, wyróżnia się wiele różnych odmian tkanin jedwabnych, które nadają się do wielu zastosowań.  Wyróżnia się np. cieniutki, miękki fular, który jest świetny na jedwabne krawaty i chusty. Połyskliwa, szeleszcząca tafta to doskonały wybór na elegancką wieczorową suknię. Delikatny, często bardzo jasny muślin również doskonale nadaje się na suknie, ale często stosuje się go do produkcji sukni ślubnych oraz zwiewnych lekkich sukienek. Z prążkowanej mory powstają ozdobne wykończenia klap i mankietów. A to tylko część przykładów materiałów produkowanych z jedwabiu. Jeśli ktoś chciałby uszyć samodzielnie odzież z jedwabiu, to przydadzą się nie tylko te, ale i inne tkaniny jedwabne – sklep internetowy natomiast będzie dobrym miejscem na zrobienie takich zakupów. W sieci łatwo jest znaleźć rozmaite rodzaje tkanin, których lokalne hurtownie, z powodu małego zapotrzebowana, w ogóle nie posiadają w sprzedaży.

Cena naturalnego jedwabiu nie jest niska, zaczyna się od przynajmniej kilkudziesięciu złotych za metr, jednak bez przeszkód może przekroczyć nawet dwieście złotych. Wszystko zależy od jakości tkaniny, rodzaju splotu czy skręcenia włókien. Jednak zalety jedwabiu sprawiają, że jest to dobra inwestycja we własną garderobę.

Kategorie: Handel