Kobieta w ciąży przez dziewięć miesięcy podlega wielkim zmianom, które są widoczne na jej ciele. Od czwartego miesiąca, kobiece kształty zaczynają się znacznie zaokrąglać, przez co dotychczasowe ubrania stają się za ciasne. Przyszła mama na te sześć miesięcy musi zmienić garderobę.

Z czego są uszyte koszule nocne?  

koszula nocna ciążowaZwykła odzież nie pasuje dla kobiety w ciąży, bo jest zbyt obcisła, albo uszyta ze sztucznych materiałów. Odzież ciążowa jest szyta w taki sposób, aby umożliwiała swobodne schowanie rosnącego brzuszka i powiększających się piersi. Koszula nocna ciążowa jest najczęściej wykonana z przewiewnej bawełny, gdyż musi dobrze chłonąć wodę i nie dopuścić do przegrzania. Kobiety muszą dostosować swój strój do swojego stanu, gdyż uciskanie brzucha przez za ciasne spodnie może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia płodu. Tak samo zbyt obcisłe i za krótkie bluzki nie są wskazane w ciąży. Do spania najlepiej wybierać luźne koszule sięgające do kolan. Mogą one mieć podwójny materiał w górnej części że względu na wydostające się mleko z kobiecych piersi. Nie każda kobieta lubi nosić luźne rzeczy, więc specjalnie z myślą o nich powstały koszule dopasowane z zaszyciami po bokach, aby pomieścić powiększający sie brzuszek. Dostępne są przeróżne wersję kolorystyczne z nadrukami, lub gładkie. Ponieważ każda kobieta ma inna figurę i w różnym tempie przybiera na wadze, to koszule nocne znajdziemy w rozmiarze od S do XXL. Dwie sztuki rozpinanych koszul,  warto wcześniej zakupić, aby mieć na pobyt w szpitalu. 

Na czas ciąży wystarczy mieć do spania dwie koszule na zmianę, bo po dziewięciu miesiącach nie będą nam potrzebne, bo będą za duże. Możemy je kupić w większości sklepów z bielizną, albo w sklepach odzieżowych na dziale ubrań ciążowych. Ważne  aby były uszyte z naturalnej bawełny.