Nie da się ukryć, że ogród jest miejscem, w którym możemy bardzo efektywnie wypoczywać w towarzystwie najróżniejszych roślin i przy śpiewie ptaków. Sporo osób pragnie jednak jeszcze bardzo uatrakcyjnić swój ogród i w tym celu decydują się oni na wykopanie w ogródku oczka wodnego. Takie rozwiązania wpłyną zarówno na estetykę ogrodu jak również pozwolą na uprawianie różnych roślin wodnych. 

Nowoczesne pompy do oczek wodnych 

pompa fontannowa do oczka wodnegoOczko wodne nie jest konstrukcją, która jest bardzo wymagająca. W przeszłości oczka wodne tworzono w taki sposób, że wykopywano w ogrodzie odpowiedni otwór, w którym umieszczano specjalną folię. Na chwilę obecną bardzo często kupowane są niemalże gotowe rozwiązania w formie specjalnych zbiorników przeznaczonych do oczek wodnych. W każdym oczku wodnym musi jednak znaleźć się również wydaja pompa, która będzie do takiego akwenu doprowadzać wodę. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością zaczęły cieszyć się urządzenia jakim jest pompa fontannowa do oczka wodnego. W tym przypadku oprócz tego, że pompa skutecznie tłoczy wodę to dodatkowo sprawia, że efekt jest bardzo estetyczny. Jakiś czas temu w sprzedaży zaczęły pojawiać się również pompy fontannowe, które zasilane są energią słoneczną. Pompy tego typu posiadają na swojej powierzchni dość sporej powierzchni panel solarny, który odpowiada za generowanie energii. Dzięki niemu pompa może pracować bardzo skutecznie w ciągu dnia ale również w nocy. 

Ogólnie rzecz biorąc nowoczesne oczka wodne mogą wyglądać naprawdę świetnie i dodadzą uroku każdemu ogrodowi. Takie rozwiązania sprawią, że w ogrodzie będzie nam się spędzało czas jeszcze przyjemniej. Warto jednak pamiętać o zakupie najpotrzebniejszych akcesoriów do takiego oczka. Oprócz wspomnianej pompy koniecznie warto pomyśleć o filtrze do oczyszczania wody. 

Kategorie: Zoologia