Czasami zdarzy się, że musimy sobie zrobić badania. Powody i rodzaje badań są bardzo różne, ale wniosek jest jeden – trzeba dbać o swoje zdrowie i nie można bagatelizować absolutnie niczego, bo nie ma niczego ważniejszego od zdrowia. To dzięki dobremu samopoczuciu możemy cokolwiek robić, dlatego też powinniśmy robić wszystko, by owe zdrowie zachować.

USG w województwie mazowieckim

usg warszawaOstatnio w mojej rodzinie zdarzyła się naprawdę świetna rzecz – moja siostra zaszła w ciążę ze swoim mężem. Kiedy powiedziała nam o tym podczas wspólnej kolacji, naprawdę się ucieszyliśmy, a rodzice już w ogóle byli zachwyceni. Siostra martwiła się jednak o badania, ale obiecałam, że pomogę jej czegoś poszukać i pojadę z nią za pierwszym razem, żeby się nie martwiła. Znalezienie dobrego USG Warszawa wcale nie było trudne, jednak trzeba było dobrze patrzeć na opinie o danym lekarzu – w końcu nie chciałyśmy płacić za jakiegoś niezbyt miłego i dokładnego człowieka. Kiedy umówiłam już siostrę na badanie, ta po drodze przyznała mi się, że do tej pory się tym nie interesowała, więc nawet nie wie jak to wygląda. Opowiedziałam jej więc, że spokojnie położy się na kozetce, a lekarz posmaruje jej brzuch żelem i przyłoży do jej brzucha głowicę aparatu do USG żeby zobaczyć stan płodu – zapewniłam, że jest to bezbolesne i trzeba się martwić. Lekarz był bardzo miły, więc siostra rozluźniła się i wszystko poszło dobrze.

USG jest bezpiecznym i bezbolesnym badaniem, dlatego nie ma się czym przejmować, jednak mimo tego warto znaleźć dobrego, kontaktowego i miłego lekarza, żeby szybciej się rozluźnić. W końcu ktoś niezbyt przyjazny na pewno nie wzbudzi w nas pozytywnych uczuć, a bardziej zestresuje. Dlatego dbajmy o to, jakich lekarzy wybieramy – dla naszego dobra.