Kilka lat temu podczas kupna sporej nieruchomości nie przewidziałem wszystkich aspektów posiadania domu z ogrodem. Okazało się, że odpowiednia pielęgnacja zieleni jest ciężką i systematyczną pracą. Niestety mój zawód wiązał się z częstymi wyjazdami służbowymi i nie byłem w stanie tego zrobić. Jednak szkoda mi było mojej posiadłości, która z tygodnia na tydzień stawała się coraz bardziej zaniedbana.

Regularna pielęgnacja trawnika 

system podlewania trawnikaUznałem, że przyszedł czas na ponowną inwestycję. W tym celu zatrudniłem ogrodnika, który miał pojawiać się u mnie raz w tygodniu. Miał sporo pracy ale widać było, że lubił swoją pracę i znał się na rzeczy. Dzięki temu mój ogród kwitł. Podczas wspólnej rozmowy zaproponował mi tani system podlewania trawnika. Opowiedział o jego zaletach. Było to rozwiązanie dla takich osób jak ja. Ogrodnik nie mógł przychodzić codziennie, a rośliny wymagały regularnego nawadniania. Taki automatyczny system mógł sam wszystko regulować i sprawić, że trawnik oraz rosnące na nim kwiaty nie będą żółkły czy usychały. W naszym klimacie zdarzały się różnego rodzaju susze. Gdy pojechałem do specjalnego sklepu ogrodniczego zauważyłem, że system służący do podlewania wcale nie jest drogą sprawą. Na dodatek jego montaż wcale nie jest skomplikowany. Mi we wszystkim pomagał jeszcze doświadczony ogrodnik.

Była to osoba godna zaufania, która doskonale wiedziała jak zająć się ogrodem. Zamontowany system, który regularnie działał był czymś wygodnym. Trawnik odżywał z dnia na dzień i stawał się taki jak na początku. Regularne nawadnianie były ważnym elementem pielęgnacji roślin. Ja lubiłem mieć ładne widoki z tarasu ale sam nie byłem w stanie doskonale zadbać o ogród. Częste wyjazdy służbowe były moim obowiązkiem i nie mogłem wszystkim się zająć. 

Kategorie: Dom i ogród